Portofoons lenen

Voor de groepen in de Regio is een koffer met zes portofoons ter beschikking. De portofoons zijn speciaal geschikt voor evenementen buiten. Aan het gebruik zijn geen kosten verbonden voor gebruik door de groepen uit de Regio. De borgsom is nihil als je bij ons bekend bent. Wil je voor organisatie van een activiteit voor de Regio gebruik maken van de portofoons, dan moet je reserveren. Samen bespreek je de mogelijkheden en hoe de koffer met portofoons wordt opgehaald en gebracht. Voor alle duidelijkheid: bij verlies of diefstal zijn  de kosten van vervanging verschuldigd.

Informatie over Portable Mobile Radio (PMR)

PMR radio's zijn het communicatiemiddel voor Scouting! PMR staat voor Personal Mobile Radio. Veel scouts beschikken al privé over een (goedkoop) apparaat. Vaak opmerkelijk leuk van kwaliteit. Aanzienlijke levensduur van de batterijen, goed bereik, spraakkwaliteit is vaak ook sterk. bereik in de stad 1 kilometer. Op het water zelfs 5 kilometer. PMR is ook een topper op wintersportvakanties.

PMR446 is a European standard licence-free radio service... ...  utilising 8 12.5khz spaced channels in the 446mhz band.

Radio's - PMR en LPD

Het gebruik van deze compacte radio apparatuur is niet meer weg te denken. Die wordt ingezet voor de instructie van deelnemers aan activiteiten, het waarschuwen van andere organisatoren, etc.

Hiervoor wordt vaak de 2 meter band gebruikt, waar je formeel een vergunning voor moet hebben. Omdat er in het verleden niet veel alternatieven waren, werd het gebruik zonder vergunning ten behoeve van (noodzakelijke) communicatie in Nederland gedoogd. Er is geen reden om aan te nemen dat dit beleid plotseling veranderd als deze units op verantwoorde wijze worden gebruikt. Deze radio's zijn over het algemeen zeer degelijk en betrouwbaar, hebben goede zend en ontvangst kwaliteit. Nadeel is de (hoge) aanschafprijs en het feit dat je het risico loopt van confiscatie of vernietiging van de radio en/of een boete.

In een groot deel van Europa is nu echter het gebruik van LPD en Personal Mobile Radio (PMR) radio apparatuur vrijgegeven of verregaand geliberaliseerd. Deze radio's maken gebruik van de 70cm band. Ondanks de beperkte zendvermogens worden met deze apparaatjes goede resultaten geboekt, en kunnen de aanschafkosten een stuk lager liggen dan bij de 2 meter band.

type

golflengte

frequentie

standaard vermogen

2-meter band

~2 meter

144.00000 - 146.00000 MHz

tot 5 Watt

LPD

~70 cm

433.07500 - 434.77500 MHz

10 mWatt

PMR

~70 cm

446.00625 - 446.09375 MHz

tot 500 mWatt

Ofschoon je het misschien niet zou verwachten is het bereik en de ontvangstkwaliteit van de 2-meter band radio’s en de PMR radio’s vergelijkbaar (richtlijn bij gebruik buitenshuis: 5 kilometer). De LPD radio's zijn soms verrassend goed, maar enkel geschikt voor zeer lokaal gebruik (richtlijn bij gebruik buitenshuis: 1 kilometer).

Door het enorme aanbod van PMR toestellen is de aanschafprijs van deze toestellen relatief laag en hebben deze toestellen hun intrede in vele (buiten)sporten gemaakt.
Veel organisaties zijn al volledig overgestapt van de 2 meter band naar de PMR band.

Er zijn PMR toestellen in vele klassen en maten. Het is denkbaar als organisatie een aantal toestellen beschikbaar te hebben. Maar het is ook aan te raden zo snel mogelijk een eigen toestel te kopen. Je weet dan altijd zeker dat je batterijen vers of opgeladen zijn, je weet precies hoe je alle functies moet gebruiken, en je hoeft niet meer te ruilen. Het is in ieder geval leuk en leerzaam om tijdens een activiteit alle conversaties te kunnen volgen. Indien je ook je eigen toestel aanschaft, dan kun je een eigen oortje en microfoontje gebruiken, en dat werkt wel zo prettig.

Waar moet je op letten als je een toestel wilt aanschaffen?

De allergoedkoopste units krijgen vaak te maken met haperende zendknopjes, losse antennes, en de geluidskwaliteit is soms erg matig. Hoewel de meeste units een maximaal zendvermogen hebben van 500 mWatt is er een zeer groot verschil in bereik. Het verschil wordt voornamelijk veroorzaakt door  de kwaliteit van de antenne en door de nauwkeurigheid van de kanaalafstemming bij zenden en ontvangen.

Van belang is de stroomvoorziening: sommige units accepteren batterijen, oplaadbare batterijen, een accupack, of je kunt kiezen wat je het beste uitkomt. Bij gebruik van accu's is het van belang hoe je die kunt opladen; muurlader, tafellader, auto stekker, losse batterij oplader, etc. Kun je standaard oortelefoon/headset gebruiken? Is de behuizing robuust genoeg voor de applicatie waar je toestel voor gaat gebruiken?

Op de markt is een aantal toestellen, die goed functioneren tijdens activiteiten, maar ook daarbuiten inzetbaar zijn. Het is zoeken naar een goede prijs/prestatie verhouding, maar ook naar duurzaamheid. De allergoedkoopste toestellen (soms zelfs maar €25,= per stuk) hebben het niet gered. Maar als je een toestel slechts incidenteel gebruikt, kan het soms een prima oplossing zijn en wij zullen je niet tegenhouden om zo'n toestel te gebruiken. Zeker als je alleen maar wilt luisteren kan een budget toestel een prima oplossing zijn.

Coördinator Ondersteuning, René Reynders, Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.

 

Waar ben ik?

Home Ondersteuning Portofoons lenen

Kalender

<<  Mei 2012  >>
 ma  di  wo  do  vr  za  zo 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930